Zděná stavba

Porotherm

Tradiční zdicí materiál Porotherm oplývá mnoha benefity. Jedná se o hygienicky nezávadný materiál, který zajišťuje výbornou akustickou izolaci. Jeho hlavní výhodou je rychlost zdění, která nepřekočí dobu jednoho roku. Nevýhodou tohoto materiálu je energetická náročnost.

Porfix

Porfix je moderní stavební materiál z elektrárenského popílku. Tvárnice se snadno opracovávají a snadno se přizpůsobí jakémukoli projektu. Jeho výhodou jsou zejména výborné izolační vlastnosti, díky nimž se stavba nemusí dodatečně zateplovat. Realizace hrubé stavby díky snadné konstrukci trvá přibližně jeden týden. Tento materiál doporučujeme zejména při realizaci pasivních domů a nízkoenergetických staveb.

Dřevostavba

Obíjená konstrukce

Výsledkem této technologie je dřevostavba obíjenou OSB deskami a zateplená polystyrenem. Vnitřní stěny tvoří sádrokarton. Benefitem této technologie je lehká konstrukce, která pozitivně ovlivňuje rychlost výstavby. Při realizaci staveb čerpáme z dlouholetých zkušeností z USA.  Stavby mají výborné tepelné vlastnosti a použitý materiál nezatěžuje životní prostředí. Náklady na energie jsou oproti zděným stavbám třetinové.